Ua
Ru
Отримати допомогу
Корисні матеріали Інформація

Як розпізнати, що ваша дитина піддається булінгу?

Дитина, як хлопчик, так і дівчинка, навряд чи сама розповість вам про те, що її булять.Тому уважно придивіться до поведінки дитини та до зовнішніх проявів булінгу.

Ball
01
Поламані іграшки
Як правило, в шкільному віці дитина навряд чи буде псувати свої улюблені іграшки або речі. Якщо ви регулярно бачите, що вони зіпсовані, не сваріть її, а спробуйте поговорити відверто. Можливо, дитину примушують приносити іграшки до школи, де їх навмисно ламають.
Bag
02
Брудний або навіть наповнений сміттям рюкзак
Це прояв неповаги та очевидна спроба принизити дитину. Такі дії знищують відчуття безпеки у школі і потребують негайно втручання з боку дорослих.
Phone
03
Образи у соціальних мережах
Нова форма булінгу — кібербулінг. Такий тип переслідування має великий руйнівний вплив, адже дитина самостійно не може вилучити всі ці дописи і може соромитися повідомити про них батьків.
Notebook
04
Розірвані зошити та підручники
Це одна з форм хуліганства, де агресор сам чи разом із друзями працюють таємно. Робиться це задля того, щоб просто познущатись, посміятись з жертви, залякати або продемонструвати силу.
Gum
05
Жувальна гумка у волоссі
Подвійний удар по самооцінці – отримати плювок у волосся жуйкою, а потім намагатися позбавитися її, зрізаючи волосся.
Tshirt
06
Одяг, зіпсований фарбою або іншою рідиною
Деякі діти "випадково" обливають жертву фарбою, напоєм, миючим засобом, рідиною тощо. Причини можуть бути різні – від неприйняття зовнішнього вигляду жертви до звичайної заздрості.
Glasses
07
Зламані окуляри
Знущання над тими, хто має поганий зір і носить окуляри — досить розповсюджене, й існує ще з ХІІІ ст. Виникає через брак виховання з боку батьків та відсутність толерантності до потреб іншої людини.
Laptop
08
Відео із знущаннями над жертвою
Такі відео поширюються агресорами та їхніми друзями у соціальних мережах (vk.com, facebook.com, youtube.com тощо). Цей вид знущання з'явився у ХХІ ст., коли технології стали частиною суспільного життя.
Jacket
09
Шкільна форма у крейді
Швидше за все це — колективна форма булінгу. Агресори та їхні друзі знущаються, штовхають та витирають руки об жертву.
Agression1
10
Фізичні знущання
Агресор перейшов до рішучих і найогидніших дій. Швидше за все жертва вже перестала чинити опір і відчуває себе абсолютно безпорадною. Не помітити такі прояви знущань — неможливо. Поговоріть з дитиною, дізнайтесь у чому проблема і поспілкуйтесь із класним керівником.